Spanyolországban folytatjuk a körutazást

A 12. forduló eseményei számokban, videókban, képekben, címszavakban. Viva La Liga!

GRANADA - LORCA 4-1
Gól: Darwin Machis 9', 41', 73', Joselu 69', ill. Tropi 59'
Nézőszám: 8.613

Egy sérüléssel, egy piroslappal és négy kapott góllal nem a legjobb zárni egy mérkőzést, de a Lorca-nak esélye sem volt a meccsen. Az egyik probléma generálja a másikat, mivel a sérült Valderrama helyére beálló Sito-t állították ki. Ráadásül Machís ihletett formában játszott, bár ez ellen a szétzilált Lorca védelem ellen nem volt nehéz. 3 gól és 1 gólpassz fűződik a nevéhez.
  Ezzel továbbra is folytatja jó szériáját, tovább üldözik a Lugo-t, míg a vendégek ötödik meccsüket játszották le győzelem nélkül.

A mérkőzés legjobbja: Darwin Machis.

BARCELONA B - SEVILLA ATLETICO 1-1
Gól: Carles Alená 3', ill. Marc Gual 48'
Nézőszám: 2.149

Sokat nem kellett várni az első gólra, a harmadik percben Juan Soriano passzát a kapu bal felső sarkába lőtte Carles Alená, akinek ez volt az 5. gólja a bajnokságban. A legutóbbi, Murcia elleni kupameccsen is ott volt a felnőtt keretben és 75 percnyi játékidőt kapott. A második félidő valami hasonló volt, mint az első, annyi különbséggel, hogy most a Sevilla szerzett az elején egy gyors gólt. Sergi Palencia-t beforgatták a jobb oldalon, majd ő elvesztve az egyensúlyát utánavetődött a Sevilla játékosnak, aki elesett. Marc Gual pedig magabiztosan értékestette a tizit.
  A Sevilla még 12 forduló után is nyeretlen míg a Barcelona ott tartja magát a középmezőnyben.

A mérkőzés legjobbja: Carles Alená.

TENERIFE - OSASUNA 0-0
Gól: -
Nézőszám: 13.762

1 perces gyászünettel kezdődött a találkozó, mivel Október 28.-án elhunyt a Real Madrid legendája Manuel Sanchís Martínez. Nyugodjék Békében!
  A mérkőzésen már túl sok szép esemény nem történt. Ellenben Jorge Figueroa Vázquez kiosztott 10 sárgalapot, többek között a meccs végén kialakult balhé miatt. Nagyon zártan védekezett az Osasuna ennek ellenére egy lesgólig el is jutottak. Malbasic büntetőből próbálkozhatott a hazaiaknál de 11 méterről sem sikerült túljárni Sergio Herrera eszén, akinek több remek védése is volt a meccsen.
  Senki nem járt jól ezzel a döntetlennel, hiszen az Osasuna 3 a Tenerife 4 egymást követő döntetlennel áll a 4. és 9. pozícióban

A mérkőzés legjobbja: Sergio Herrera.

REUS - VALLADOLID 2-2
Gól: David Querol 26', Luís Gustavo 68', ill. Jaime Mata 33', Ángel García 81'
Nézőszám: 2.138

Kétszer is vezetett a mérkőzésen a Resu, de csak nem tudták behúzni a győzelmet. Ez egyrészt köszönhető annak, hogy a góllövőlistát 11 góllal vezető Jaime Mata ismét betaláltt, másrészt a 81. percben valahogy csak becsorgott az egyenlítő gól a hazaiak kapujába. A hangulat egyébként kiváló volt, a Reus szurkolók kitettek magukért.
  Mind a két együttes maradt a tabella első felében, bár a kék-feketék ezzel a döntetlennel kicsit lemaradtak az üldözőbojtól.

A mérkőzés legjobbja: Jaime Mata.

CÓRDOBA - NUMANCIA 1-1
Gól: Jonathan Mejía 41', ill. Manu del Moral 32'
Nézőszám: -

Jobban kezdtek a vendégek, Manu del Moral révén az első félidő közepén megszerezték a vezetést amire 10 percre rá jött is a válasz. Jonathan Meija válaszolt büntetőből.
  A Córdoba három vereség után szerzett ismét pontot, de így is kieső helyen tanyáznak, míg a Numancia tartja biztos pozícióját a középmezőnyben.

A mérkőzés legjobbja: Manu del Moral.

ALCORCÓN - REAL OVIEDA 2-0
Gól: Alvaro Jimenez 41', Laure 60'
Nézőszám: 3.762

Megszerezte zsinórban második győzelmét is az Alcorcón. Ráadásul az Oviedo elvesztette a házi góllövőlista vezetőjét, Toche-t a mérkőzés elején. A helyére Kwabena állt be. A mezőnyjáték önmagában kiegyenlített volt, de a vendégek sehogy sem tudták kapuba juttatni a labdát.

A mérkőzés legjobbja: Casto.

CÁDIZ - RAYO VALLECANO 0-0
Gól: -
Nézőszám: -

Az egész meccs igazából abból állt, hogy a Rayo védelme hibázott a Cadiz 100%-os helyzetbe jutott majd kihagyták. Ebből volt nagyjából 2-3 a meccsen. Nem érdemelt a Rayo 1 pontot de boldogok lehetnek vele.
  A Cádiz öt meccse nyeretlen, kezdenek visszacsúszni a kieső helyek egyikébe. A Rayo pedig maradt az üldözőkkel.

A mérkőzés legjobbja: -.

SPORTING GIJÓN - ALMERÍA 2-0
Gól: Michael Santos 16', ill. Joaquín Fernández 37' - öngól
Nézőszám: 20.987

Michael Santos vezérletével megőrizte hazai veretlenségét a Gijón. A meccs első ele inkább a hazaiaké volt, a második félidőben éledezett csak az Almería de akkor már késő volt. Két beadásból csak egy kapufáig sikerült eljutniük.
  Harmadik helyen tanyézik továbbra is a hazai együttes, ellenben az Almería két vereségen van túl és vannak gondjaik a befejezéssel is.

A mérkőzés legjobba: Michael Santon.

LUGO - GIMNASTIC 1-0
Gól: Antonio Campillo 26'
Nézőszám: 3.450

Vitatott góllal szerezte meg a vezetést és végül a győzelmet is a Lugo. Egy ide-oda pattogó labdát a kapura lőttek majd a kapusról kipattanó egy kacska lövés után Campillo-hoz pattant akinek a melkasáról láthatóan a kezére pattant labda és ezután púposította csak ki a hálót.
  Ezzel a győzelemmel a tabella legelső helyén találták magukat, míg a Nástic a 19. pozícióba csúszott vissza.

A mérkőzés legjobbja: Antonio Campillo.

ALBACETE - HUESCA 0-0
Gól: -
Nézőszám: 6.526

Túl sok említésre méltó esemény nem történt, leszámítva Susaeta két szabadrúgásból elkövetett kapufáját. Ja meg Botillo fetrengett 3 percet egy nemiszervét eltaláló rúgás miatt.
  A Huesca így az ötödik az Albacete pedig az utolsó, még nem kieső 18. pozit tudhatja magáénak.

A mérkőzés legjobbja: Susaeta.